Problemų sprendimo laboratorija

Mokymus veda: Vygantas Keras

Darbe kasdien sprendžiame aibę problemų. Vienos jų paprastos ir įprastos, kitos – gana kompleksinės, ir, atrodytų, yra kaip siūlų kamuolys, kuriame nesimato nei pradžios, nei pabaigos. Su jomis susidūrus esame linkę atidėti sprendimą, nutylėti, taip saugodami savo autoritetą. Ši reakcija gali lemti dar didesnės problemos griūtį ir galiausiai sutrikdyti sklandų įmonės darbą. Todėl keičiame tokią elgseną mokydami jas spręsti.

Problemų sprendimo laboratorijoje dalyviai mokosi spręsti iš pirmo žvilgsnio neišsprendžiamas problemas, jas skaidydami, naudodami metodinę analizę, identifikuodami problemos sprendimo branduolį ir prioretizuodami. Taigi, mokomasi suprasti visą problemos sprendimo procesą – gilinamasi į jos struktūrą, priežastis, mokomasi ją analizuoti, detalizuoti bei generuoti sprendimus. Mokymu metu naudojama šachmatų meistrų ir žaidimų teorijos ekspertų sukurta „Accelium“ metodika, kuria siekiama sukurti įtraukiančią ir motyvuojančią mokymosi aplinką.

Mokymosi procesas – sužaidybintas. Jo metu nauji problemos paprastinimo, jos dekonstravimo, branduolio identifikavimo ir pastangų paskirstymo įgūdžiai lavinami pasitelkiant realias situacijas simuliuojančius žaidimus. Šie įgūdžiai užtikrina, kad įmonėje kylančios problemos būtų operatyviai sprendžiamos, todėl jos veikla tampa efektyvesnė, o darbuotojai – žinantys, kaip įveikti rimtus iššūkius, labiau motyvuoti jų imtis ir siekti sprendimo.

Problemų sprendimo laboratorijai vadovauja sertifikuotas treneris. Jis kiekvieną dalyvį nuosekliai veda tikslo link, aiškindamas teorinius pagrindus ir praktikoje patikrintus metodus, kad jie patys galėtų šias žinias galiausiai pritaikyti savo darbe. Palaikydamas gerą nuotaiką patyręs specialistas kuria konstruktyvią grupės dinamiką, kuri leidžia dalyviams pamatyti daugiau skirtingų perspektyvų ir patiems kurti naujas koncepcijas. Todėl itin efektyviai ir lengvai įgyjamos naujos žinios ir lavinami įgūdžiai.

Įgytos žinios ir įgūdžiai įtvirtinami toliau individualiai praktikuojantis naudojant „Accelium“ aplikaciją, prie kurios mokymų dalyviams suteikiama prieiga dar mėnesiui.

1/5
2/5
3/5
4/4
5/5

Norite sužinoti daugiau apie inovatyvius sprendimus savo įmonei?

PLAČIAU APIE MOKYMUS